powiatlobeski24.pl

MUZYCZNE KOLORY LAT 80 - Występ Kwartetu Smyczkowego AQUARTET21 lipca 2021, 18:59 
źródło: redakcja 

Muzyczne kolory lat 80 to wspomnienie niezbyt odległych czasów. To próba zaprezentowania wielu kolorów muzyki tego okresu. Podczas koncertu słuchacz może usłyszeć utwory legendarne tak polskie jak i zagraniczne.
Kwartet smyczkowy AQuartet powstał w 2000 roku. Tworzą go absolwenci Akademii Muzycznej w Katowicach. Przez 20 lat istnienia zespół wykonał kilkaset koncertów na scenach całej Polski. Wziął udział w kilku festiwalach - w tym kilkakrotnie w Festiwalu Nordalia w Katowicach, Festiwalu Filmów Skandynawskich w Darłowie, dwukrotnie w Festiwalu Telemannowskim w Żarach. Muzycy często i chętnie współpracują z innymi artystami np. wokalistami, tancerzami, aktorami i sportowcami. Repertuar AQuartetu to muzyka rozrywkowa - począwszy od utworów okresu międzywojnia aż po czasy współczesne, nie stronią także od dzieł klasycznych. Kwartet nie boi się wyzwań i nieustannie pracuje nad nowymi programami. Koncert zespołu poprowadzi Witold Pelka.

Zapraszamy na fragmenty koncertu pt.: MUZYCZNE KOLORY LAT 80, który odbył się 18 lipca 2021 roku w Resku na Wzgórzu Borków.